Tink Başarı Merkezi

Kurumsal

Tink, 2016 yılında eğitim gönüllüsü Zeynep Dereli tarafından kurulmuştur. Kuruluş felsefesi doğrultusunda, yenilikçi, güncel, başarı ve insan odaklı bir eğitim modeli geliştirmiştir. Örgün eğitimdeki başarılarımızı, büyüme stratejimiz kapsamında bir öğrencinin ihtiyaç duyabileceği bütünsel eğitim ve öğretim hizmetlerini sunmak adına, Tink Başarı Merkezi’ni de hayata geçirmiştir. Eğitim sektöründe, yalın ve butik anlayışını her seviyede uygulayan, dinamik, yenilikçi, samimi, insan odaklı bir kurumdur. Sektöre yaklaşımı sadece örgün eğitim - öğretim olmayıp, danışmanlık hizmetleri ile sınavlarda başarı odaklı kişiselleştirilmiş ders programını da sistemine tanımlamıştır. Amacımız, tüm öğrencilerimizin bugünkü sistemin öngördüğü doğrultuda, nitelikli okullarda okumaya hak kazanmasını sağlamaktır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk; “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür. Kültür, okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden anlam çıkarmak, ders almak, düşünmek, anlama yeteneğini eğitmektir.” demiştir. Tink Başarı Merkezi, bu temel ilkeler ışığında velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte ülkemizin geleceğine damgasını vuracak gençleri yetiştirmede sizlerin de güven ve desteği ile öncü bir kuruluş olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Misyon & Vizyon

Misyonumuz; öğrenciye özel bir şekilde, yakın gelecekteki beklentileri göz önünde bulundurarak tasarlanmış bir öğretim modeli ile motivasyon değerleri yüksek bir eğitim programı geliştirmektir. Vizyonumuz; hızla değişen çağda ve sınav yapısında, öğrencilerimize VIP sınav başarı programı uygulamaktır. Tink kültürü, verimlilik, akademik ve sosyal duygusal başarı, birebir iletişim, kişiye özel sistem kurulumu, yüksek motivasyon kavramlarını kapsamaktadır. İnovatif öğrenim sistemlerini beklentiye özel tasarlamak ve öğrenciye aktarılması için tüm motivasyon kaynaklarıyla bütüncül bir program oluşturulmasıdır.
Tink Başarı Merkezi
1.sınıftan 8. sınıfa kadar
VIP grup ve özel dersle sınavlara hazırlık
BAŞARI BİR TESADÜF DEĞİLDİR

BAŞARILI ÖĞRENME

Koçluk birimimiz, kişiye özel öğrenme planını hazırlamak için çocuğunuzla birlikte çalışır. Öğrencinin öğrenme yönteminin keşfi ile birlikte oluşturulacak bir sınav programı ile, öğrenci ihtiyacı olan derslere ihtiyacı olduğu kadar çalışarak LGS ve özel kolej sınavlarında başarıya ulaşır.

İlkokul Başarı Programı

Çocuğunuzun eğitimine önem veriyoruz. Onunla geçirdiğiniz değerli anların ev ödevleriyle, derslerle stresli hale gelmesine izin vermeyin. Rahatlayın ve çocuğunuzun akademik başarısının Tink Başarı Merkezi ile emin ellerde olduğunu bilerek derin bir nefes alın. 1. sınıftan itibaren okul ödevlerinin uzman sınıf öğretmenleri eşliğinde tamamlanmasını sağlarken kazanım eksikliklerini de etüt dersleri ile giderir. Eğitim koçlarımız ile ilkokul seviyesinde KEP (Kişisel Eğitim Planı) hazırlanmaktadır. Programımız hafta için hergün 2 saat olarak haftada 10 saat uygulama yapılacaktır. Türkiye şartlarında her öğrencinin süre ile soru çözmeyi öğrenmesi, onu ileride gireceği sınavlara hazırlar. Dolayısıyla İlkokul Başarı Programımız kapsamında öğrencilerimizin sınav hazırlığı da yapılmaktadır.

LGS Hazırlık Programı

Tink Başarı Merkezi, 5.sınıftan itibaren, nitelikli bir liseye yerleşmek isteyen öğrencileri, eğitim koçları ve uzman öğretmenlerle birlikte sınavlara hazırlamaktadır. Ara Tatil ve Yarıyıl Hızlandırma Kamplarımız hafta içi 5 gün, günde 8 saat uygulanmaktadır. Okulların başlaması ile birlikte 6 kişilik VIP grup derslerimiz hafta içi 2, hafta sonu 2 gün olarak uygulanmaktadır. Her dersimiz, branşında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Sınav Başarı Programında günlük okul ödevleri çözümü ve bu ödevlerin yanı sıra sınava yönelik, öğrencilere uygun kaynaklar belirlenerek bireysel programla takip yapılmaktadır. Öğrencilerimiz, konuların detayını soru çözerek öğrenirler. Öğrencilerimizin en iyi ve en verimli şekilde sınava hazırlanmaları sağlanır. Bunu yapabilmek için, o yıl içinde çıkmış bütün kaynaklar alanında uzman branş öğretmenleri tarafından taranarak öğrencinin ihtiyacı olan sorulardan oluşan testler öğrenciye verilir. Haftalık olarak, öğrencilerimize özel çalışma programı rehber öğretmenlerimiz tarafından verilir. Öğrencilerimiz başarı merkezlerimizde öğretmenleri tarafından 7/24 takip edilir, velimize sadece çocuğu ile geçireceği güzel ve anlamlı saatler kalır. Öğrencilerimizin yapamadığı soruların kazanım değerleri ölçülerek, öğrencilerimizin çözdüğü soruların konusunda aslında anlayamadığı yerler tespit edilerek, bir sonraki haftanın bireysel dersi ona göre ayarlanır.

7. Sınıf Programı:

Matematik 4 Saat
Fen Bilgisi 2 Saat
Türkçe 4 Saat
Etüt Min. 10 Saat
(Soru Çözüm, Masabaşı Çalışmalar, Sınıf Etütleri, Ek Dersler, Birebirler)
28 adet LGS Denemesi
Haftada 3+2 gün ders
Haftalık 10 Saat
Yarıyıl ve Ara Tatiller LGS Kampı 80 Saat
Haziran LGS Kampı 300 Saat
Her hafta sonu yapılan denemenin değerlendirilip, bir hafta sonra oluşturulacak programın öğrencinin ihtiyacına göre tespit edilebilmesi için, denemenin sonucu ile birlikte her hafta 1 saat ayarlanacaktır.
Toplam 700 Saat

8. Sınıf Programı:

Matematik 4 Saat
Fen 4 Saat
Türkçe 4 Saat
İnkılap Tarihi 2 Saat
İngilizce 2 Saat
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 Saat
Etüt Min. 10 Saat
(Soru Çözüm, Masabaşı Çalışmalar, Sınıf Etütleri, Ek Dersler, Birebirler)
28 Adet LGS Denemesi
Haftada 3+1 gün ders
Haftalık 14 Saat
Yarıyıl ve Ara Tatiller LGS Kampı 240 Saat
Haziran LGS Kampı 360 Saat
(Sınav simülasyonlarının olduğu 15 gün 15 deneme ve deneme sonrası soru çözümleri)
Her hafta sonu yapılan denemenin değerlendirilip, bir hafta sonra oluşturulacak programın öğrencinin ihtiyacına göre tespit edilebilmesi için, denemenin sonucu ile birlikte her hafta 1 saat, bunun yanında sınav yılının motivasyonunun önemi bilindiğinden hafta içi de 30 dakika olarak ayarlanacaktır.
Toplam 1.567 Saat

Sıkça Sorulan Sorular

Haftanın kaç günü çocuklarımız kuruma gelecek?

Haftada 7 gün 10:00 ile 19:00 arası öğrencilerimizle çalışmamız olacak.

Sınıflarınız kaç kişilik?

Sınıflarımızın mevcudu 6 kişiyi kesinlikle geçmiyor. Öğrencilerimizin durumuna göre bazen sayımızı 4 kişiye bile indirebiliyoruz ama asla 7 kişi yapmıyoruz.

Tink Başarı Merkezi’nde hangi kaynakları kullanıyorsunuz?

Tink öğretmenleri ve zümreleri tarafından, her yıl piyasadaki en iyi hazırlık kitapları ve ders anlatım föyleri belirlenerek kullanılmaktadır.

Öğrencimiz konuyu anlamadığında birebir ders alma imkanı var mı? Birebir derslerde herhangi bir sınır var mı?

Öğrencimiz konuyu kafasında oturtamadığında, eksikleri olduğunda veya derse katılamadığında birebir alabiliyor ve bu birebirlerde kesinlikle bir sınırlama yoktur.

Öğrencinizi nasıl takip ediyorsunuz?

Öğrencimize özel atanan bir Danışman Öğretmen ile öğrencimizin takibini yapıyoruz. Danışman Öğretmeni öğrencimizin haftalık programını yapıyor ve hafta boyunca birebir öğrencimizin programını takip ediyor. Bütün bu çalışmaları da ayrıntılı bir şekilde öğrencimizin dosyasına işliyor. Öğrencimizin programındaki eksikliklerine göre, soru çözüm birebiri ve masabaşı çalışmalar yapılıyor. Öğrencimiz ayrıca her hafta Rehber Öğretmen ile görüşüyor. İhtiyaç duyulması halinde Rehber Öğretmen öğrencimizi kurumun Psikoloğuna sevk ediyor.

Öğretmen kadronuz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Öğretmenlerimizin hepsi alanında uzman, tecrübeli, güleryüzlü ve öğretmeyi seven eğitimcilerdir. Öğretmenlerimiz Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri seminer programlarına katılarak, kurumumuzun öğretmen eğitimlerinden faydalanmaktadırlar. Çocuklarınıza değer veren, hiçbir zorluk karşısında yılmayan, çocuklarınızı en az sizler kadar düşünen ve ilgilenen, öğrenci odaklı sistemimize uyumlu eğitim neferleridir.

Kurumunuz kaç yıldır faaliyet gösteriyor?

Kurumumuz 2016 yılından beri faaliyetini sürdürmektedir. M.E.B.’e bağlı bir kurumdur.

Kurumunuzun kurucusu kimdir?

Kurucumuz Zeynep Dereli (link https://tr.wikipedia.org/wiki/Zehra_Zeynep_Dereli) ülkemizin en tanınan ve saygın eğitim gönüllülerinden biridir. Kendisi 2021 yılında eğitime yaptığı katkılardan ötürü Yılın Kadın Girişimcisi seçilmiştir. (link https://www.ekonomist.com.tr/ekonomist/yilin-kadin-girisimcisi-zeynep-dereli.html)

LGS öğrencilerine din dersi veriyor musunuz?

Evet. Bildiğiniz gibi artık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi de İngilizce veya İnkilap Tarihi kadar puan getiriyor.

Deneme Sınavlarınızı ne kadar aralıklarla yapıyorsunuz?

Tink Başarı Merkezi'nde öğrenciler bir yayına bağlı kalmaksızın, 8. sınıf öğrencilerimiz senede en az 40 LGS Sayısal Denemesi ve en az 40 LGS Sözel Denemesine katılmaktadır. LGS Denemelerimizi dönem içinde hafta aşırı yaparken, yarıyıl tatili ve LGS’ye son bir ay kala sabah bir deneme, öğleden sonra denemenin soru çözümü şeklinde uyguluyoruz.

Okullar açıldığında öğrenciler hangi sıklıkta gelecek?

Hafta içi üç gün, hafta sonu bir gün, toplamda dört gün kurumda 6 kişilik sınıf olacaklar. Ek dersleri, masabaşı çalışmaları ve özel dersleri dolayısıyla, en az 6 gün kurumda bulunacaklar.

Kurumda rehberlik hocanız var mı? Çocuklarımızın ruhsal olarak desteklenmesi adına çalışmalar yürütülüyor mu?

Evet, öğrencilerimizin çalışmalarını en verimli şekilde geçirmelerini ve süreç içerisinde motivasyonlarını yüksek tutmalarını sağlayan, çalışmak için engelleri ortadan kaldıran, öğrencilerimizi çalışma sürecinde takip eden, haftalık programlarını oluşturan ve kontrol eden Rehberlik Öğretmenimiz mevcuttur. Belirli durumlarda Rehberlik Öğretmenimiz, öğrencimizi kurum Psikoloğumuza sevk etmektedir.

Lise girişlerinde başarı oranınız nedir?

Bu güne kadar Galatasaray, Robert Kolej, Üsküdar Amerikan Lisesi, Kabataş ve çevremizdeki Fen Liselerine birçok öğrenci gönderdik. Çocuklarımızda hem puan artışını üstel olarak sağladık, hem de tercihlerinde nokta atışlar yaptırdık. Biz bu başarılarımızla gurur duyuyoruz. Sizler de bizimle birlikte bu yolda yürürseniz, mutluluğumuz ve başarılarımız daha da büyüyecektir.