Tink Maker Çocuk Sömestr Tatili Atölyesi

Sömestr Tatilini eğlenceli şekilde yeni nesil becerileri deneyimleyerek geçirmek isteyen 10-14 yaş arasındaki çocuklar, Maker Çocuk ile ortaklaşa düzenlediğimiz Yazılım, Girişimcilik ve Tasarım atölyelerimize aşağıdaki programa göre katılabilirler.

 • Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri:
  • 10:00-11:45 Yazılımcı Çocuk
  • 11:45-12:30 Yemek arası
  • 12:30-14:15 Girişimci Çocuk
  • 14:15-14:30 Serbest zaman
  • 14:30-16:15 Tasarımcı Çocuk
 • Cuma
  • 10:00 Sunum günü

YAZILIMCI ÇOCUK: Yazılıma Giriş

Yazılımcı Çocuk programında çocuklar Flow Chart programını kullanarak algoritmaların büyülü dünyasına giriş yapıyor. Her uygulamanın temelini oluşturan algoritmaları akış diyagramlarıyla tanıyor ve kendi masaüstü uygulamalarını oluşturuyor, oluşturdukları uygulamaların nasıl çalıştığını adım adım izleyebiliyorlar.
Kazanımlar: Algoritmik düşünme becerisi, sıralı işlem mantığı, yazılım kurgusu

GİRİŞİMCİ ÇOCUK: IOT Makeathon

Girişimci Çocuk konusu Nesnelerin İnterneti! Çocuklarımız IOT (Internet Of Things / Nesnelerin İnterneti) kavramını deneyimliyor. Ürün tasarım, modelleme ve prototipleme süreçlerini aktif olarak yaşıyor. 3 Boyutlu modelleme, 3D yazıcılarla üretim, elektronik devreler ve mobil uygulama kodlama gibi platformlarda disiplinler arası çalışma deneyimi ediniyor. Ürün tasarlamakla kalmayıp kendi markalarını yaratan Girişimci Maker Çocuk ekibi sunumlarıyla projelerini paylaşarak geri bildirimler alıyor.
Kazanımlar: Tasarım Odaklı Düşünme & Zihin Haritası, Nesnelerin İnterneti Projeleri, Arduino ile Elektronik Sistemler, Mobil Uygulama Kodlama, Marka & Logo Tasarımı, Sunum Hazırlama, Girişimci Sunumu

TASARIMCI ÇOCUK: Karakter Tasarımı, 3D Model & Baskı, Stop-Motion Animasyon

Tasarım atölyesine hem eğlenerek hem de öğrenerek giriyoruz. Tasarımcı Çocuk programında çocuklar kendi 3 boyutlu karakterini tasarlıyor. Tasarladığı karakteri 3 boyutlu yazıcılarla üretiyor ve kendi kısa filmini çekiyor. Çocuklar karakter ve senaryo tasarımı ile 3d baskı ve tasarım becerilerini geliştirirken aynı zamanda animasyon filmi pratiği yapıyor, hayal gücünü geliştiriyor.
Kazanımlar: Karakter Tasarımı, 3D Modelleme, 3D Baskı, Sahne Tasarımı, Hikâyeleştirme (Storyboard), Stop-Motion Animasyon, Kısa Film Üretimi

Fiyat: 27-31 Ocak 1 haftalık paket – 1099 TL + KDV

Yer: Tink Sancaktepe Kampüsü (Sancaktepe Tüvtürk yanı)

Not: Katılımcıların yaşadıkları bölgelere göre servis planlaması yapılacaktır.