Neden Tink?

Tink kendini gerçekleştirmektir.

Eylül 2017’de eğitim öğretime başlayan Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri, Çekmeköy’de doğa içindeki merkez kampüsünde kanıtlanmış başarıları ile öğrencilerini dijital çağa en iyi şekilde hazırlayan özel K-12 okuludur.

Türkiye’nin ilk ve en iyi insan odaklı teknoloji okulu olmasının yanı sıra 2020 senesinde dünyanın en inovatif 100 okulu arasına girmiştir. AB’nin Mükemmeliyet Merkezlerinden biri olarak ülkemizi gururla temsil etmektedir.

Tink Diploma Programı ile MEB müfredatının yanı sıra teknolojiyi; eğitimine, sosyal hayatına ve kariyerine entegre eden gençleri, dijital yetkinlikler ve girişimcilik ruhu kazandırarak yetiştirir.

Tink mezunları %100 başarı sahibidir. Mezunlarımız Türkiye’de Boğaziçi Üniversite’sinden Almanya’da Münih Teknik Üniversitesi’ne, ABD’de Rutgers, Ecole 42, Syracuse gibi prestijli üniversitelere kabul edilmiştir.

Tink Lisesinde yurt dışında okumak isteyen öğrencilere Advanced Placement (AP) ve SAT hazırlık dersleri verilir. Harvard Üniversitesi ile yaz okulumu programı uygulanır.

Türkiye’nin en kapsamlı, vizyoner ve iyi networkü Tink öğrencilerindedir.

Tink Dünyanın En İyi 100 Okulu Arasında

Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri, T4 Education Week Dünya Eğitim Haftası kapsamında dünyanın en iyi 100 okulu arasına girerek global vitrine çıktı ve 21. yy. eğitim modelini tüm dünyaya tanıttı.

İnsanın merkezde olduğu ve teknolojik imkanlarının sonuna kadar kullanıldığı modern bir eğitim fırsatı yaratan Teknoloji ve İnsan Kolejleri, geleceğin liderlerini yetiştirmeye ve dünya çapında fark yaratacak girişimlerine ve projelerine aralıksız devam ediyor.

Okulumuz birçok alanda olduğu gibi sürdürülebilir bir dünya mirası için geleceğe yön veren liderler yetiştirme vizyonunu sosyal sorumluluk perspektifinde dünya ile entegre etmeye ve değer yaratmaya devam ediyor.

Dünya genelinde sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma noktasında en iyi çözümlerin paylaşılacağı T4 World Education Week organizasyonunda, ülkemizi partnerimiz Öğretmen Akademisi Vakfı, ÖRAV ile temsil etmekten gurur duyuyoruz.

Dünya çapında ses getiren T4 World Education Week organizasyonu ise; eğitim, uluslararası kalkınma, hayırseverlik ve teknoloji sektörlerinde dünya çapında saygın bir lider ve itici güç olan Vikas Pota tarafından yönetiliyor.

Panelimiz okulumuzun Uluslararası Projeler ve Etkinlikler Müdürü Metin Gürbey’in moderasyonunda açılış konuşması ile başladı, en iyi 100 okul seçilmemizin arkasındaki felsefe olan teknogirişimcilik projelerimizi İnovasyon Öğretmenimiz Sayın Mutlu Şencan ve Eğitim Teknolojileri Koordinatörümüz Sayın Tolga Karaman sundular.

Panelin ikinci bölümünde ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı) Eğitim Direktörü Sayın Arzu Atasoy, Seri Girişimci ve StartUp Mentörü Sayın Mine Dedekoca ile Tink Okulları ve Dijital Kolej Kurucusu Sayın Zeynep Dereli, sürdürülebilir kalite eğitimin geleceğini değerlendirdiler.

Yüksek sayıda ve tüm dünyadan binlerce okulun izlediği panelimizin tamamını Tink Türkiye YouTube kanalının aşağıdaki linkinden izleyebilirsiniz.

Yayın linki: https://www.youtube.com/watch?v=yo-FrUjpoh8&t=60s&ab_channel=Tink-Teknolojive%C4%B0nsanKolejleri

Detaylı bilgi için: Metin Gürbey / metin.gurbey@tinkturkiye.com / Tel: 444 28 92

Tink Katalog

Öznur Keklikoğlu

Kampüs Müdürü

Bir Öğretim Programı (müfredat), öğrenme öğretme teorileri  ve yaklaşımlardaki, yenilik ve gelişmeler doğrultusunda çağın gerekliliklerini, öğrenci ve toplumun değişen ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanır.
Güçlü bir müfredatı uygulamak, öğretmen ve öğrencilere yönelik memnuniyetlerle sonuçlanabilir; bu anlamda okullarımızda aktif olarak görev yapacak öğretmenlerin ve akademisyenlerin yeterliliği ve becerileri  çok önemlidir. 
Burada, Öğretim Programını anlatırken,  bizleri güçlü kılacak planlarımız ve eğitim fikirlerimizi , inandığımız noktaları özetlemeye çalışacağım..
MÜFREDAT;
*Öğretmen rehberliğinde öğrencilerin kazanımlarında,  hedeflenen temel bilgi ve beceriler çerçevesi demektir.
*Sosyal kültürel hayatın ve bilimin hızla değişime girmesi, toplumun ve çocukların ferdi ihtiyaçlarının çeşitliliği, teknolojideki hızlı gelişim ve duygusal ihtiyaçlarda öncelikli gelişimler için, bir müfredatın dokusunda her zaman değişime ve yenilenebilir olmasına önem vermek zorunluluğu vardır.
*Akademik çalışmalarımızın esasında, okul öncesi eğitimden lise sürecine kadar olan dikey geçişli k12 , ders kazanım ve aktiviteleri ile ders etkinlikleri bulunmaktadır. Bunun için, Eğitim programının uygulanmasında ders materyallerinin özenle seçilmiş ve kendi müfredatımızı besleyen nitelikte olması gerekmektedir. ( Ders Kitapları, Kaynakçalar, Uzman derleme yayınları, Araştırma proje sonuçları, teknolojik bilgi ağları,  uluslararası kabul görmüş ders ve sınıf düzeyinde tüm yayınlar  vb. )
*Bakanlığımızın Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün ( Ana ve İlkokullar) ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün (Ortaokul, liseler) için sunduğu müfredatın okullara ışık tuttuğunu bilmekteyiz; Değerler ve Değer Eğitimi kendi öz müfredatımızın odağını oluşturmuştur. Resmi ve Özel okullar öğretim programlarında öğrenciler için, ders çeşitliliği yaratarak ve kök değerlerle iyi birer insan olmalarını hedefler. Biz öğretmenler de örgün eğitimde önceliği, çocuklarımızın mutlu olmasını sağlayarak, hayatta başarılı çalışmalar ve eserler biriktirmelerini hedefliyoruz.
*Okul demek,  gerçek yaşama ait öğrenilmesi gereken bilgilerin, kalıcı davranışlı öğrenmeye dönmesidir. Okullarımızda 21. Yüzyıl becerilerine sahip çocuklar yetiştirmeyi ilke edindiğimiz için, işimizin zorluğu yüksek sorumluluğumuzdan kaynaklanmaktadır.
Matematik Yeterliliği, Bilim ve Teknoloji Becerileri, kendi dilini iyi kullanabilme, hayal ettiği konular doğrultusunda araştırma yapmak, öğrencimizin öğrenmeyi  sevmesi, yabancı dillerde iletişim yapabilmek, mesleğini bulmaya yönelik yetenek keşfi yapmak, kurumumuzda aldığım görevin ilk sıralarında olacağından, siz ailelerin bizlere olan güvenini ve desteğini isteyeceğim. 
Çocuğunuzun iradesi sizdedir. Bu gücünüzü,  onun okuma hakkına ve eğitim geleceğine yaparken, okul olarak aldığımız ciddi sorumluluk, ona güzel bir gelecek vermektir. 
Bugün, başarı öyküleri sayıca artan genç nesillerimize tanıklık ediyoruz. Kuşkusuz, okullar ve veliler bu öykülerde, öğrencimizin kendisi kadar başroldedir. 
Yaşam boyu öğrenme dediğimiz şey ise, devir daim değil, sınır konulmadan ufku gelişmiş insanların sayısını çoğalttığımız eğitim anlayışımızdır.
Şimdiden,  2021-2022 öğretim yılında başarılı, sağlık, sevgi  ve güven dolu eğitim yuvamızda öğrencilerimizle yaşamayı,  özlemle beklediğimizi  belirtmek isterim. 
En içten sevgi ve saygılarımla, güzel bir eğitim yılı temenni ediyorum.


Sevgi Yılmaz

İlköğretim Müdürü Yardımcısı

Sevgili çocuklarımız,
Lise yılları sizlerin pek çok anlamda kendinizi tanıdığınız, yetenek ve becerilerinizi keşfettiğiniz yıllardır. Ancak aynı zamanda bu yıllar gelecekte ne yapacağınızı ve nasıl yapacağınızı da belirlediğiniz yıllardır.
TİNK, sizlere bu yolculuğunuzda rehberlik edecek ve kendiniz için en doğruyu, en güzeli seçmenizi sağlayacaktır. Teknolojiyi en etkin biçimde kullanmanızı gerektiren dünya şartlarında okulunuz size en iyi desteği sağlamak için hazırdır.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız” sözünü benimsemiş bir yönetici olarak bu yolda sizlere olası bütün fırsatları sağlamaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim.
Milli Eğitim’in belirlediği kurallar çerçevesinde hazırlanmış akademik programımızın yanı sıra okulumuzda sunulmuş olan sosyal etkinliklerden size en uygun olanı bulup kendinizi her anlamda geliştirmeli ve gelecekte bir dünya vatandaşı olmak için hazırlamalısınız.
Bu yolculuğunuzda yanınızda olmak ve birlikte yol almak bizim için büyük mutluluktur.

TİNK Okulları Türkiye’nin gündemine oturan Merve’ye sahip çıktı

www.kesanpostasi.com

10/07/2021


Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nden ‘Çoklu Zeka Bursu’

www.sabah.com.tr

05/06/2021


Zula, Tink Kolejleri iş birliğiyle “19 Mayıs Zula Turnuvası” düzenliyor

www.fanatik.com.tr

17/05/2021


Tink Teminat Programı'yla veli işini kaybederse öğrenciye burs verilecek

www.tgrthaber.com.tr

www.istanbulhaber.com.tr

13/05/2021


Çekmeköy'de Tink anaokulu ve ilkokulu açıldı

www.iha.com.tr

www.sabah.com.tr

01/05/2021


Zeynep Dereli, Yılın Kadın Girişimcisi oldu

www.sondakika.com

www.ekonomiklik.com

22/04/2021TİNK Uluslararası İnovasyon ve Girşimcilik Zirvesi

Haber Merkezi

15/03/2021


TİNK GELECEĞİN MUCİTLERİNİ YETİŞTİRECEKLER

Milliyet

05/03/2021


Teknoloji ve İnsan Kolejleri ile Synergia İş Birliği Yaptı

www.epnext.com

01/03/2021


Tink SMA Tanısı Olan Öğrencilere Yüzde 100 Eğitim Bursu Veriyor

www.epnext.com

www.gazeteekonomi.com

11/02/2021


Tink –Teknoloji ve İnsan Kolejleri Dünya’nın 100 okulu içinde yer aldı

www.sancaktepegazetesi.com

www.objektifses.com/

www.medyases.net

www.turkiyehaberajansi.com

www.sonsoz.net

14/09/2020


YKS için Kurucumuz Zeynep Dereli’den Son Hafta Önerileri

www.milliyet.com.tr

25/06/2020


Tink Öğrencisi Çeşme Suyundan Dezenfektan Yaptı

www.haberler.com

12/05/2020


23 Nisan'da Dijital Şölen

Milliyet

22/04/2020


Türkiye’nin odağı insan olan, ilk ve tek teknoloji koleji

www.bagimsizbasin.com

20/04/2020


Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen Yılın İş İnsanları yarışmasında Zeynep Dereli En Başarılı Kadın Girişimci dalında 2. seçildi.

Ekonomist

05/04/2020


TİNK Öğrencilerinden Sensörlü Dezenfektan

Milliyet

Hürses

01/04/2020


TİNK Uzaktan Online Eğitim

Milliyet

25/03/2020

Eğitimci Kadınlar TİNK'TE Buluştu

Milliyet

Posta

10/03/2020


Dünya liderleri eğitimci kadınlar, TİNK’te buluştu!

www.aa.com.tr

www.guncelkadin.com.tr

www.habersitesi.com

www.yenisoluk.com

www.turkiyegunlugu.net

08/03/2020


TİNK Dünya Kadınlar Günü Paneli

Milliyet

Hürriyet

Yeni Asır

Gazete Damga

08/03/2020


Unesco'nun İlk Kadın Direktörü Türkiye'ye geliyor

www.enerjiekonomisi.com

www.kobipostasi.com

www.pervinkaplan.com

06/03/2020Tink Okulları ve Destek Patent arasında iş birliği protokolü imzalandı.

www.bultenat.com

www.hibya.com

www.haberbuldum.com

26/02/2020
Eğitimde Teknoloji

İTO Teknoloji

30/07/2019Türkiye'de İlk Kez, Lise Öğrencilerinin Geliştirdiği İnsansı Robot "RoboTink" Ziyaretçilerle Buluşacak

www.haberler.com

www.epnext.com

28/03/2019

Zeynep Dereli

Her anlamda değişen ve dönüşen bir dünyada yaşıyoruz. Bu dönüşüme yön verecek nesilleri yetiştirmek için kurulan Tink, eğitim alanında vizyoner yaklaşımı ile ülkemize önderlik ediyor. Bu değişim ihtiyacını ve dinamiğini doğru kanallara yönlendirerek başarılı sonuçlar ortaya çıkarmak için teknolojik bakış açısı ile eğitim sisteminin yenilenmeye ihtiyacı var. Teknolojiyi eğitimin demokratikleştirilmesi, kişiselleştirilmesi ve 21. yüzyıla uygun hale getirilmesi için kullanmalıyız. Öğretmenlerimizin eğitimi, eğitimde ekosistem anlayışı, öğrencilerin taleplerinin dinlenmesi gerekiyor.
İnsan ve insanlık yani insani değerler bu kurgu içinde her zaman yol gösterici olacak ve olmak durumunda. Teknoloji ve özellikle yapay zekânın bilgi olarak insanları geçeceği savı, robotlar ve yapay zekâ öngörüleri arasında sıkça yer buluyor. Değer yaratma konusunda eğitilmiş bireylerden oluşan toplumlar, insanlık için çalışacak ve üst ırk sıkıntısı olmadan herkesi kapsayacak bir dünya düzeni kurgulayacak. Bu önerme, robotlar ile birlikte çalışmaya kadar uzanan bir dizi kurgu içinde insanın var olma ve yol gösterme formülünü de özetliyor. Bu formülü hayata geçirmek için farklı düşünüp hayal kurabilen ve teknolojinin imkanlarını kullanarak bunları hayata geçirebilen çocuklara ya da geleceğin büyüklerine ihtiyacımız var. Dijitalleşen dünyada teknolojinin sağladığı olanaklarla barışık olmak çocukların hayallerini gerçekleştirebilmesi için önemli bir olanak yaratıyor.
Tink’te; risk alabilen, gerçek yaşamı deneyimleyen, yaratıcı düşünerek geleceği hayal eden ve eğlenerek öğrenen gençler yetiştiriyoruz. Tek sınırın gökyüzü olduğu bu dünyada hayal kurabilen ve kendini gerçekleştirebilen çocuklar başarılı olacak.

Geleceğe yön verecek Tink Jenerasyonunu başarı ile yetiştirdiğimiz bu yolculuğumuza katılmak ister misiniz?


Hakkında
Ülkemizin ve toplumun kültürel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak teknoloji okuryazarları ve geleceğin girişimcilerini yetiştirmek amacıyla Türkiye’nin ilk ve tek odağı insan olan Teknoloji ve İnsan Kolejleri’ni (Tink) kuran Zeynep Dereli, eğitimin günümüz şartlarına adapte edilebilmesi için farklı ülkelerdeki eğitim modellerini incelemiş ve elde ettiği bilgiler ışığında Tink’i hayata geçirmiştir.
Henüz kariyerinin başlarında İstanbul’daki Dundas & Ünlü Menkul Kıymetler’de Birleşme ve Satın Alma bölümünde çalıştı. Bu görevi sonrasında Londra’da Shell Trading and Shipping firmasında risk analizi, araştırma ve mevzuat uyum takımlarında yer aldı. Türkiye’ye döndükten sonra Shell Türkiye’de Finansal Analiz ve Tedarik Analizcisi olarak çalıştı.
Kariyerinin ikinci bölümüne ise ülkemiz ekonomisinin kalkınmasına destek veren değişik kuruluşlarda görevler üstlenerek devam etti. Bunlardan ilki Atlantik Konseyi Karadeniz Enerji ve Ekonomik Forumu’nun direktörlüğüydü. Ayrıca bir dönem SKY Türk ve CNBC-e kanallarında siyaset gündemine ilişkin haftalık “Liderler ve Kararlar” programını hazırlayıp sundu. Daha sonra düşünce kuruluşlarından Türk Politika Forumu’nun Genel Koordinatörlüğü’nü yürüttü. Tüm bunların yanı sıra GLOW İletişim firmasının ve APCO Türkiye’nin kuruculuğunu ve CEO’luğunu üstlendi. Bundan evvel, DRUM (Dialogue, Respect and Understanding through Music) isimli sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.
Londra’daki SOAS Üniversitesi’nde Kalkınma Ekonomileri alanında yüksek lisans yaptı ve Princeton Üniversitesi’nden lisans derecesi ve Orta Doğu Araştırmaları sertifikasıyla mezun oldu.
Zeynep Dereli’nin katıldığı diğer sosyal sorumluluk projeleri arasında danışma kurulunda olduğu İTÜ BMT-KAUM ile WTech ve kurucularından olduğu Endeavor bulunuyor.
“Dijital Yerliler/Yeni Nesil Eğitim Modeli” adlı kitabı Kasım 2019’da yayımlanmıştır.