Tink Mezun

Tink 2020-2021 Yıllığı

Tink 2019-2020 Yıllığı

Sercan Bayıklı ’18 Mesaj Merhaba ben Sercan Bayıklı, üniversite yerleşiminde tam başarı sağlamış Teknoloji ve İnsan Kolejleri’nin ilk mezunuyum.
Tink’li olmanın ve Tink’ten mezun olmanın avantajlarından kısaca bahsetmek istiyorum.
Hızla gelişen teknolojinin farklı alanlarına ilgi duyan gençleri aynı çatı altında toplayan okulum; gençlerin, fikir ve ürün geliştirme aşamasında birbirlerinden destek alma imkânı bulabileceği, harika bir platform. Fikre değer veren okulumda, merakımı inovasyon ve ürüne dönüştürme yolunda önemli adımlar atma imkanı yakaladım. Çoğunluğu yazılım ve elektronik ile ilgilenen gençlerin okul içerisinde birbirlerine kattıkları bilgiler, öğrencilerin ilgi alanlarını keşfetmelerine olanak tanıyor.
Bunun yanında Tink’in kurumsal iş ortakları sayesinde öğrenciler ilgi alanları dahilinde staj yapabiliyorlar. Öğrencilerin staj deneyimleri meslek ve bölüm seçimleri konusunda kafalarındaki tüm soru işaretlerini kaldırmalarını olanak tanıyor.
Geçen sene Zorlu Holding’de staj yapma imkanı yakaladım ve staj süreci boyunca öğrendiklerimin yanı sıra, ileride bu alanda ilerlemek istediğimden emin oldum.
Tink’in değerli eğitim ve yönetim kadrosunun doğru yönlendirmesiyle eğitimime teknolojinin kalbi olarak isimlendirilen Silikon Vadisi’nde devam etme fırsatı yakaladım. Şu sıralarda Amerika Birleşik Devletleri’nde Ecole 42’de eğitimime devam ediyorum.
Okul içerisinde yönettiğim ve üretimine destek olduğum projeler ve az önce de bahsetmiş olduğum yardımlaşma kültürü iki yıl gibi kısa bir sürede yazılımla ilgili bilgilerimi önemli bir açıda geliştirmeme olanak tanıdı.
Henüz tanışma fırsatı yakalayamadığım yeni öğrencilerin fikirlerini duymak ve onlara yardım etmek için sabırsızlanıyor; desteğini her zaman hissetmeye devam ettiğim bu güzel girişimin ilk mezunu olmaktan gurur duyuyorum.
Yönetim kadrosuna, öğretmenlerime ve arkadaşlarıma destekleri için çok teşekkür ederim.
1-Asya Tektaş'18 - Boğaziçi Üniversitesi
2- Ömer Saim Tunçer'18 - Gedik Ünv.
3- Sercan Bayıklı'18 – Ecole 42 - Silikon Vadisi, ABD
4- Mert Bodur'18 - Doğuş Ünv.
5- Umut Enes Çalım'18 - Antalya Bilim Ünv.
6- Ege Arıcan'18 - Türk Alman Ünv.
Tink 2019 mezunumuz Asya Tektaş'ın Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümünü kazanmasında okulumuzun kendisine verdiği eğitimi, kazandırdığı yetkinlikleri ve eğitim kadromuzun niteliklerini anlattığı bu kısa videoyu sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.