Tink Network

Bağlantılar kurma ve bu bağlantıları aktif olarak kullanmak olarak tanımlanan networkün önemi her geçen gün artmaktadır. Bağlantılarımız hayatımızı ciddi oranda etkiler. Hepimiz geçmiş başarı ve başarısızlıklarınızı incelediğimizde çevrenizdeki insanların etkisini net bir şekilde görürüz. İstesek de istemesek de çevremiz hem başarımızı hem de hayat kalitemizi etkiler. Bu yüzden kimin tanıdığımız, kimle bağ kurduğumuz hayati derecede önemlidir. Dolayısı ile Tink’te öğrencilerimizi Türkiye’nin en kapsamlı, vizyoner ve iyi networküne sahip olarak yetiştirmek için büyük emek sarf ediyoruz.
Networkümüz vizyon katar.
Çevremizdeki insanlar, iletişim içinde olduğumuz insanlar vizyonumuzun önemli bir kısmını oluşturuyor. Biz onlardan etkileniyoruz, onlar bizden etkileniyor. Çevremizdeki insanlar sayesinde yeni şeyler öğreniyor, yeni şeyler duyuyoruz. Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Bir işin nasıl daha kolay yapılacağını öğreniyoruz. Hayata bakış açımız ve vizyonumuz genişliyor. Tabii çevremizdeki insanlar donanımlı, kendi geliştirmiş insanlardan oluşuyorsa bu geçerli oluyor. Tersi durumda çevremizdeki insanlar bizi kötü etkiliyor. Belki de birçok hata yapmamıza neden oluyor. O yüzden Tink öğrencilerimizi özenle seçiyor ve onların ulusal ve uluslarası networklerini oluşturmalarına destek oluyoruz.
Tink Networkü güvende hissettirir.
Tink Networkü süreçleri hızlandırır.
Tink Networkü güncel tutar.

AB tarafından en iyi yazılım üniversitesi seçilen Ecole 42 Silicon Valley’nin 4 haftalık Piscine programlama kampını başarı ile tamamlayarak Ecole 42'ye tam burslu kabul edilen mezunumuz Sercan Bayıklı bir taraftan akran öğrenimi çerçevesinde Ecole 42’ye gitmek isteyen Tink öğrencilerini eğitirken, diğer taraftan Türk Telekom ve HABITAT ortaklığında yürütülen "Yeni Nesil Gelecek Projesi" kapsamında, küresel sorunlara akıllı teknolojik çözümlerin sunulduğu “Akıllı Teknolojiler IoT Hackathonu”nda yer aldı.

Öğrencilermiz Bora Öner, Cansu Oran ve Yunus Emre Tekin daha lise yıllarında Tink’te aldıkları girişimcilik ve inovasyon eğitimlerini kendi girişimlerini kurarak hayata geçirdiler! Kurdukları Inova kuluçka merkezi şirketi üzerinden liseli gençlere girişimcilik ve inovasyon eğitimleri veriyorlar. Aynı zamanda Limon isimli şirketleri ile 0-5 km arası kısa mesafe yolculuklarda çevreye zarar vermeden ulaşım sağlayan mikromobilite çözümünü İzmir’de hayata geçiriyorlar. İlk yatırımlarını aldılar bile…

Öğrencimiz Fahir Arıoba, diyabet hastaları için kendi geliştirdiği nefesten kan şekeri ölçmeye imkân veren cihazı ile Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi’ne kabul edildi. Treat Breath ismi ile piyasaya çıkması planlanan cihazını CNN Türk’te A'dan Z'ye programında ve özel davetli olarak katıldığı, birçok üniversite ve şirketin katılımı ile gerçekleşen Yıldız Teknik Üniversitesi Bioform VII Konferans ve Fuar'ında tanıttı.

TinkTalks

Güç birliğinin sinerji oluşturduğunu düşünüyoruz. Çözüm ortaklarımızla birlikte öğrencilerimize güç katmak, farklılaştırmak ve dünyaya entegre olmaları sağlamak için çaba sarf ediyoruz. TinkTalks etkinliğimizde her hafta çarşamba günü, iş dünyası, akademi, sivil toplum, sanat ve spor alanında lider olmuş kişileri öğrencilerimizle okulumuzda bir araya getiriyoruz. Değişen çağa uyum sağlamak, fırsatları yakalamak ve iz bırakmak isteyen gençlerimiz için çalışıyoruz.